| Andriss123 a întrebat:

Am 18 ani si anul acesta termin clasa a XII a si ma gandesc sa fac ceva cu viata mea ..Si sunt cam la impas,adica nu stiu ce sa fac dupa ce termin,adica situatia financiara nu este una prea buna incat sa imi permit sa dau la o facultate desi m-ar duce capul.Si ma gandesc ce sa fac in continuare,as strange bani si mi-as deschide o afacere mica,sau sa prestez un serviciu de unul singur din care sa castig niste bani.Chiar nu stiu ce sa fac si astepta din partea voastra un sfat,o parere, din partea celor cu experienta sau care au trecut prin asa ceva asemanator (si sigur multi dinte noi ). Multumesc mult

1 răspuns:
| mentholinks a răspuns:

Daca chiar nu-ti permiti sa faci o facultate, cauta sa iei macar bac-ul. Iar apoi, nu stiu, e foarte dificil sa reusesti sa faci ceva decent in tara in conditiile astea. Eu in locul tau m-as gandi serios la optiunea plecarii in strainatate.