| CookieDipRo a întrebat:

Hei TPU, am cateva nelamuriri.
1.Ce facultate să aleg daca imi place să scriu versuri sau să comunic cu oamenii si stiu germana?
2.Care sunt facultatile cu profil "relatii internationale"?
3.Care este cel mai ok oras pentru facultate?
4.Camin sau chirie?

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

1. Poți merge la facultatea de Litere și să-ți alegi specializarea română-germana. Depinde de specializările universității la care aplici.

2. Din nou, depinde de universitate. S-ar putea să găsești chiar facultate de Relații Internaționale sau să găsești aceasta specializare in cadrul unei facultăți. De exemplu, in Constanta aceasta specializare este in cadrul facultății de Istorie și Științe Politice.

3. Cluj, Brașov, București...în funcție de posibilitățile și dorințele tale. Am colegi care au zis că au venit la Constanța pentru mare, nu pentru facultate :]].

4. Cămin, vei găsi mai multă inspirație daca interacționezi mai mult cu oamenii plus că o să te și dezvolți altfel și vei aduna amintiri frumoase.

Succes! ^^

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

3. Bucurestiul
4. Camin

| Frank51 a răspuns:

Sociologie, camin.

| Iote a răspuns:

1. Litere, romana-germana.
4. Camin. Socializezi mai bine cu colegii, gasesti idei pentru a scrie, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem un mare poet conteporan, Mircea Dinescu. De ce nu-i dai un mail sa-l intrebi unde si ce a studiat el?
Ca uite, el a avut succes happy Poate mergi pe urmele lui, si te indruma, de ce nu?

| EvilMayDie64 a răspuns:

1. Litere

2. Facultatea de Studii Europene

3. Cluj

4. Chirie. E o experienta sa inveti din timp sa te descurci pe cont propriu.