| pufulette14 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de niște motive de transfer de la științele naturii la mate-Info intensiv Info ( cls a 10a sem 2 în același liceu ) mă puteți ajuta? P.S. Va rog sa răspundeți doar dacă știți despre ce e vorba, dau funda!

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Zi si tu ca iti plac matematica si info, si vrei sa mergi acolo pentru a le putea aprofunda

| BogdăneI a răspuns:

Un motiv ar fi ca esti pasionat de matematica si informatica si pe viitor doresti sa urmezi o cariera intr-un domeniu legat de cele doua. Daca sti exact ce facultate, ar fi excelent sa o specifici, dar daca nu sti atunci specifica o facultate aleatoriu care are ca baza cele doua materi, pe viitor oricum nu mai conteaza daca tu ai specificat ca faci facultatea x si urmezi o alta facultate. Mult succes!