| Antonia679 a întrebat:

Hei, TPU! Am o intrebare. daca merg la un liceu care are profil de filologie pot sa devin psiholog? Nu stiu cum sau de ce dar ma atrage psihologia happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu este important profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admiterea in facultate.

mira
| mira a răspuns:

Poti.

| Oana92 a răspuns:

Pentru a deveni psiholog trebuie sa faci o facultate de psihologie, iar profilul urmat in liceu nu te influenteaza cu nimic. Totusi, din experiente, te sfatuiesc sa faci un liceu cu profil tehnologic/vocational/economic/mate-info pentru a avea habar sa faci ceva cand termini 12 clase. Nu de alta, dar pana sa ajungi sa castigi bani din psihologie va dura mult oh go on

| dragosbogdan001 a răspuns:

Da poti sa faci ce vrei in viata daca ai bacul.

| milkie a răspuns:

Da! Eu sunt la filologie și ne axăm mai mult pe "studiul omului".

| CutiePieMarzia a răspuns:

Yes, yes!