| Fairy5567 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare,la filologie stiu ca faci materia,, litere"ce faci mai exact adică ce studiez la ea?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Nu exista aceasta materie, poate doar optional, nu am auzit de el. Este oricum legat de gramatica, limba romana, nu iti face griji, daca ai ajuns la filo, cu siguranta ai ajuns pentru ca iti plac limbile straine si romana!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Arata-ne unde ai vazut asta, ca nu prea se intelege la ce te referi.

| Fairy5567 explică (pentru Brigaela):

Mă refer la faptul că pe pdodiluo de filologie se studiază materia numita,, litere" doream sa stiu ce faci mai exact la ea

| Adry05 a răspuns:

Nu exista nicio materie numita "litere", nu stiu ce surse ai tu dar ar trebui sa renunti la ele.

| Fairy5567 explică:

Mă refer la faptul că pe profilul de filologie se studiază materia numita,, litere" doream sa stiu ce faci mai exact la ea

| Brigaela a răspuns (pentru Fairy5567):

La liceu nu se studiază aceasta materie. Bănuiesc ca fie ai inteles gresit, fie te referi la altceva. De unde stii ca se studiaza, arata-mi unde ai citit ca sa inteleg eu la ce te referi

| Fairy5567 explică (pentru Brigaela):

Nu am citit nicăieri mi-a zis o cunostinta

| Brigaela a răspuns (pentru Fairy5567):

Poate nu stia nici ea, poate a facut o gluma, poate a vrut sa isi bata joc de tine. Nu exista o astfel de materie. Verifica intotdeuna orice informatie si pana nu o vezi scrisa cu ochii tai intr-un document serios, nu o crede si nu o disemina.

| Fairy5567 explică (pentru Brigaela):

Multumesc