| alexa_8934 a întrebat:

Hei, TPU
Am o intrebare. Maine voi merge la Radio ZU si ma voi intalni cu Mircea Badea. Diriga vrea sa-i punem cateva intrebari (adica un interviu)Puteti sa-mi dati si mie cateva intrebari pe care sa i le pun.

Răspuns Câştigător
| palaghianu a răspuns:

Cele mai bune sunt cele legate de cariera lui. Am facut 6 ani de jurnalism si cred ca as putea sa te ajut.

1.Cum ati inceput sa lucrati in media?
2.De unde pasiunea mare pentru radio?
3.Care sunt satisfactiile pe care le merita o astfel de munca?
4.Sunt si dezavantaje in acest domeniu?
5.Ce sfaturi aveti pentru tinerii pasionati de jurnalism/media?

Daca mai vrei, raspunde-mi ca sa-mi apara notificare si te mai ajut.

| alexa_8934 explică (pentru palaghianu):

Chiar sunt bune si daca ai putea sa-mi mai dai...happy Oricum primesti funda

| palaghianu a răspuns (pentru alexa_8934):

Multumesc.

Ai mai putea sa-l intrebi 1-2 intrebari pentru a crea un fel de apropiere fata de el si eventual, numai bune de inceputul unui articol (daca scrii unul dupa interviu).

Incepe cu: Ma numesc/Ne numim., Ne bucuram sa fim astazi alaturi de Dvs. si vrem sa va punem cateva intrebari.

Incepem prin a va intreba: Unde v-ati nascut si cum ati copilarit?

Ce credeti ca faceati la varsta noastra si noi nu mai facem acum?

Continui cu intrebarile de mai sus si apoi poti sa mai adaugi.

6. Ati simtit vreodata ca meseria va sufoca, va fura din viata personala?
7. Povestiti-ne un moment amuzant si remarcabil din viata de jurnalist.

5 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Cum te intalnesti?

| Weider a răspuns:

Iti place guma de mestecat "Orbit" sau "Winterfresh"?