| simplegirl2 a întrebat:

Am o intrebare: Vreau sa-mi fac un CV si am cautat pe internet modele mai simple; Am facut modelul de cv european (europass).
1. Daca stiti voi alte modele mai simple sau pentru un anumit job?
2.La experienta profesionala si competente profesionale daca nu am ce pot sa scriu sau sa las necompletat?
*Va rog ajutati-ma sa fac un cv bun

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La experiența profesională treci orice activitate chiar și neremunerată ai avut până în prezent (voluntariat, baby siter etc.) Deși poate părea ciudat, orice scrii aici poate fi relevant pentru un anumit job.
La competențe - în funcție de priceperea, îndemânarea și calificarea ta scrii ceea ce te-ar caracteriza mai bine. La fel ca mai sus, inclusiv lucrurile ce par irelevante. Dar fără „înflorituri", că specialiștii în HR se prind repede.

| sofisis a răspuns:

1. Cel mai bun e cel european.
2. Nu completezi nimic. Desi la competente profesionale ar trebui sa scrii ceea ce stii sa faci.

| 1231242 a răspuns:

Bună!

Dacă ești studentă, nu, pe majoritatea îi interesează doar amptitudinile lingvistice, la acea secțiune să nu minți niciodată, restul este doar formal, bineînțeles depinde și de cei care îl văd, dacă sunt mai exigenți, nu o să le prea placă că nu ai, dar una peste altă, tot ce am scris mai sus, contează.
Încă un mic sfat, nu minți la amptitudini profesionale, mai bine nu scrie nimic, iar dacă totuși o faci, minte moderat.

Baftă!

| seularts a răspuns:

Dechide un word si scrie asa:
Nume:
Adresa:
Telefon:
Experienta:
Lb Strtaine:
Carnet Conducere:
Diploma Bac: DA
Disponibilitate: AZI, Acum!

Si trantesti si o poza si maine la prima ora te cheama la scarbici! Nu bate campii cu alte informatii inuitile gen ce fantezii ai sau aspiratii de la viata.