| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am si eu nevoie de un mic ajutor de la voi, este legat de mama mea i s-a dat o lucrare de la serviciu si s-a cam impotmolit in ea daca ati putea gasi rezolvarea la urmatoarea fisa sau daca ati completat una identica sau stiti sa o completati va rog sa raspundeti dau funda + vot! va rog mult:

EXAMINARE
din instructiunile nr.311/2004 privind combaterea efectelor inzapezirii pentru iarna 2013/2014

1. HG 117/2010. Inchiderile accidentale de linie cauzate de inundatii, alunecari de teren sau inzapeziri, sunt accidente? Se avizeaza acestea?
2. R004. Cum arata indicatorul pentru plugul de zapada, unde se amplaseaza acesta si cum circula plugul de zapada pe langa un astfel de indicator?
3. R005. In ce conditii este permisa darea inapoi a terenului din linie curenta, pe timp cu ceata, viscol, cand vizibilitatea semnalelor este redusa?
4. R006. Ce masuri pot fi luate operativ de administratorul infrastructurii impreuna cu OTF, in cazul caderilor abundente de zapada, pericol de inzapezire, vant puternic sau conditii de aderenta scazute?
5. R006. Cu ce procente se reduc tonajele trenurilor de calatori in functie de temperatura mediului inconjurator?
6. I311. Cand se incepe patrularea liniilor, cu ce se efectueaza si in ce scop?
7. I632. Ce date trebuie sa contina avizarea telefonica de solicitare a mijlocului de ajutor?
8. Ord. R 2/3. Cum se procedeaza pentru mentinerea liniilor apte pentru circulatie, in cazul caderilor de zapada?
9. Ord. R 2/3. Cum se efectueaza circulatia trenurilor in statiile dotate cu incalzitoare de macaz, cand acestea nu mai fac fata ninsorilor abundente sau viscolului puternic?
10. SSM/SSU. Ce norme de protectia muncii trebuie respectate la curatarea macazelor? Cum trebuiesc mentinute caile de acces si de evacure pe timpul iernii?

RASPUNSURI:

Trebuie sa o predea pe 15.10. 2013, va rog mult sa ma ajutati de fapt sa o ajutati happy Multumesc mult!

1 răspuns:
| martzian a răspuns:

Oferă-i mamei tale următorul link: https://www.google.ro/ Are toate răspunsurile acolo...