| ElenaMaria201403 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare
sunt clasa a 8a si vreau sa merg pe mai departe pe psihologie
intrebarea mea e:
unde ar fi mai sigur sa merg? la filologie sau stiinte sociale?
am citit despre ambele ca sunt bune pentru psihologie, dar totusi sunt putin cam nehotarata.
dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Stiinte sociale. Nu sta pe ganduri. Ai viitor. Asculta de un om "batran". Ai deschidere pe urma, inveti sa te comporti, inveti omul. Urmeaza-mi sfatul si cauta-ma peste 10 ani.

1 răspuns:
| 0Alexander0 a răspuns:

Poti sa mergi pe care vrei tu, cam acceasi cantitate au amandoua.