| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o nedumerire

La ce materii se ține examenul pentru ofițeri la jandarmerie...dar la subofițerii?

Iar la ofițerii de poliție ce examen trebuie să țin?(adică materiile)

+++ Dar la SRI---aici aș vrea cel mai mult

Ps:am căutat pe net dar nu-mi spune exact...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti absolut toate raspunsurile daca te uiti pe site-urile oficiale ale academiilor si scolii de subofiteri, la Admiterea 2018: cum se desfasoara examene, materiile din care se sustin, lectiile ce trebuie invatate la fiecare materie si manualele din care poti invata.
P.S. Si nu spune ca ai cautat pe internet si n-ai gasit, ori n-ai cautat ori ai cautat unde nu trebuia.