| Andreea301195 a întrebat:

Am terminat clasa a XII-a la profil uman, am luat bac-ul cu 8.23 dar nu stiu unde sa dau mai departe. Vreau in Bucuresti si nu vreau Drept sau legat de sociologie sau psihologie. ce ma sfatuiti? sad

Răspuns Câştigător
| Andi2003 a răspuns:

Eu te sfatuiesc facultatea de litere sau cea de limbi straine. Poti sa ajungi translator sau profesor.Mai este si facultatea de jurnalism si stiintele comunicarii.Si mai exista si facultatea de geografie, istorie, geologie si geofizica. Poti sa te faci profesor universtiar sau profesor in scoli.Iar la geologie si geofizica te poti face geolog.Este cel care monitorizeaza activitatea seismica
Sper ca te-am ajutat Funda?

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Facultatea de Jurnalism.
Facultatea de Actorie.
Academia de Poliţie.
Facultatea de ştiinţe politice.
Facultatea de Litere.
Facultatea de Limbi străine.
Facultatea de Istorie.
Facultatea de Geografie si Geologie.
Baftă!

| costelus323 a răspuns:

Medicina