| eveibu a întrebat:

Hei TPU! As vrea sa merg ai departe la Iasi la Ioan Cuza, pe chineza-japoneza. M-am uitat pe site ul facultatii se pare ca nu au limbile astea..Asta e singura mea optiune, nu stiu ce ma fac daca nu au, parintii nu m-a lasa in alta parte a tarii...
O parere, un sfat, va rog

2 răspunsuri:
| Yparisa a răspuns:

Ce sa facem? Sa inventam profilul? Cauta un curs sau convinge parintii sa te lase in cluj, Bucuresti. Dar sa stii ca nu prea exista profil de 2 limbi asiatice nicaieri.

| eveibu explică (pentru Yparisa):

Fair enough. Daca as urma un curs de chineza, ar putea el echivala cu facultatea, sa pot obtine un job ca traducator? Astept raspunsul tau!