| andreeaaa7655788655t7u8i a întrebat:

Hei TPU.
Ce ati alege dintre umf Cluj si umf Tg Mures? Va rog argumentati
Vreau să precizez ca deocamdata as vrea sa merg mai departe pe cardiologie dar cum inca nu am făcut facultatea s-ar putea schimba in timp alegerea mea.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Cluj. Sunt bune ambele facultati dar urasc Targu Mures. laughing Cu riscul de a-mi lua HATE de la cei de acolo, e cel mai trist si depresiv oras in care am fost din toata Romania. Clujul e la polul opus, oras plin de viata, tineret, posibilitati de distractie, comunicare etc. E adevarat ca viata e ceva mai scumpa dar merita si sa te distrezi si simti bine in anii astia, iar acolo crede-ma ca nu prea ai ce face.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 6 ani o sa ti se schimbe optiunea cu cardiologia de cateva sute de ori. Pana la urma vei realiza ca rezidentiatul il vei face in functie de nota obtinuta la examenul de la sfarsitul licentei. Nu te gandi de pe acum la specializare daca nu cumva vrei sa dai pe dentara.

| aADI a răspuns:

Du-te la UMF TG Mureș, la Cluj e foarte greu/scump.