| Nymeria a întrebat:

Hei TPU, ce e mai greu, sa intri in Facultatea de Medicina sau sa te menti acolo?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa intri e destul de greu, sa te mentii e usor. Sa faci performanta si sa devii un medic foarte bun, insa, este foarte foarte greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Parerea mea este ca cel mai greu este sa te mentii nu numai la o facultate dar in general in viata este greu sa te mentii in orice.
O zi buna.

| ItsJustAName a răspuns:

Eu unul cred că e mai greu să te menții decât să intri. La majoritatea facultăților de medicină din România, corupția e cam mare iar în timp poți fi dezamăgit de alegerea făcută. Dacă totuși e pasiune și crezi că poți să faci față diverselor provocări atunci e ușor să te menții. Dar stresul e mare și materia multă. Medicina e o profesie vocațională, zic eu…