| alexandraplay a întrebat:

Ce liceu sa urmez,si profil pentru a ajunge psiholog? Am inteles ca nu prea conteaza liceul ci facultatea,in orice caz vreau sa scap de matematica, adica sa nu fac asa multa.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Alexandra! Poti urma profilul de Stiinte Sociale sau de Filologie! Vei studia matematica doar in clasele a IX-a si a X-a, doua ore pe saptamana, nu vei da teza la matematica si nici BAC la aceasta materie. In liceu, acorda importanta materiilor urmatoare: Logica si argumenatre, Psihologie, Sociologie, Filosofie pentru a avea baza pentru facultatea pe care ai decis sa o urmezi si, in timpul liber, citeste carti de psihologie, carti motivationale si pe masura ce inaintezi in varsta si unii filosofi, te va ajuta enorm! Mult succes iti doresc!

| alexandraplay explică (pentru Cameliapantiru):

Multumesc big grin carti psihologice am inceput de acum sa caut, si abia astept sa vad cum va fi in liceu :3 si ma bucura gandul ca nu va fi nevoie sa dau teza si bac-ul la matematica

| corolav a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Doamnă profesoară, tot suntem noi „prieteni", la ce poziție vă aflați în topul TPU? Vreau să vă trimit un mesaj, mai exact o întrebare.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru corolav):

Nu stiu nimic referitor la pozitii in clasamentul TPU, insa va rog sa-mi scrieti mesaj privat si va raspund.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face un profil uman, filologie sau stiinte sociale.

| Cuvântul1 a răspuns:

Cred ca profilul de filologie te-ar ajuta.

| EmoPikaChu666 a răspuns:

Şi eu vreau să dau tot pe psihologie şi sunt la profilul filologie. De matematică scapi în clasa a 11-a. Oricum este adevărat că nu contează profilul pentru a merge pe psihologie dar te va ajuta să te pregăteşti mai bine. Baftă multă