| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
ce parere aveti despre Agentia Crystal din Mb.Magheru nr.31, et 7?
Dau funda!

6 răspunsuri:
| Pagutzzu_Pagu_1968 a răspuns:

Este o agentie foarte buna acolo a fost tata si acum castiga bine

| DjCiprianAlexandru a răspuns (pentru Pagutzzu_Pagu_1968):

Imi poti spune te rog cu ce se ocupa aceasta firma? Am primit un sms sa ma prezint la un interviu dar nu stiu nici un detaliu despre firma.Se pare ca nici google nu stie.

| Boruzescu_Andra_1991 a răspuns (pentru DjCiprianAlexandru):

Din cate am inteles aceasta agentie are contracte cu PrimaTv, Kanal D, Real Tv, si eu mai stiu ce. E o agentie care se ocupa cu selectarea si trimiterea oamenilor la figuratie in reclame, emisiuni, filme, make-up, hostess, promoter, etc. Ai ajuns la interviu? Daca da spune-mi cum a fost?

| DjCiprianAlexandru a răspuns (pentru Boruzescu_Andra_1991):

Platesti o taxa de 60 lei si esti inscris la ei timp de un an.Ti se fac 2-3 poze.Ti se face capul mare, vorba multa ca sa platesti acea taxa.Un tip care platise acum o luna taxa, fusese chemat sa discute cu directorul de imagine.I s-a spus ca se fac un film, in Germania si au nevoie de 300 oameni.Agentia plateste transport si cazare acolo.Suna frumos nu? Doar ca trebuie sa platesti 200 lei pentru o sedinta foto profesionala! Tipul spunea ca intr-o luna de cand a platit taxa n-a fost chemat pentru nici un casting ci doar pentru pretexte de genul celui de mai sus, sa plataeasca ceva.Deci..niste mici escroci happy

| Boruzescu_Andra_1991 a răspuns (pentru DjCiprianAlexandru):

Multumesc pentru raspunsul tau! Mie mi s-a spus varianta ca au nevoie de oameni pentru o reclama la L'oreal, tot de catre directorul de imagine, doar ca de data asta pentru sedinta foto trebuie sa platesti 250 de lei si ca se pot achita in 3 rate. Ciudat e ca pe mine m-au trimis la castinguri de tot felul: la PrimaTv la Kanal D, dar sa fim sinceri cine vrea sa mearga la casting pentru "Iubiri secrete" sau nu stiu cum se numea? Eh, in fine, eu nici nu am achitat taxa de 60 de lei ( am dat doar un avans ca sa vad pana unde se merge), ma bucur ca am primit si parerea altora si chiar ma gandesc ce sa le spun cand m-oi mai duce la ei, poate ii voi inregistra as putea face un articol despre asta happy.

| Soleil_Solle_1993 a răspuns:

Salut si eu am primit un mesaj gen sa ma prezint la agentie pentru a da un interviu, si acolo m-i s-a spus tot ceva de genu plecari in afara tarii etc, si ca au contracte cu PrimaTv, Kanal D, Real Tv, tot ceva legat de figuratie in reclame, emisiuni, filme, make-up, hostess, promoter, in fine, nu am platit taxa in valoare de 60 de lei. Incepuse sa ma abureasca ca sa platesc mai repede. Nu e treaba buna, sunt niste excroci, dupa ce am fost la interviu am intrebat unele persoane despre agentia asta, nu este cine stie ce, te cheama la 2 3 evenimente dupa care uita de tine si ce ai facut...