| dintishor0207 a întrebat:

ce sa fac merg la munte si nu stiu cu ce sa ma imbrac dau funda!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FlorinDGF a răspuns:

Sfat by you happy du-te dezbracat si cu sosete in piceaoare si cu caciula in cap rolling on the floor) By Me laughing)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Presupun ca e prima data.In primul rand, indiferent de temperatura de afara, trebuie ca sa porti o incaltaminte care sa cuprinda si glezna, altfel poti suferi o luxatie.Ghete inalte sau bocanci. Apoi trebuie sa stii ca temperatura poate oscila brusc, de la soare si iarba verde la zapada-mai ales pe Bucegi, dupa ce depasesti Babele, spre varful Omul.Trebuie sa ai in rucsac macar o bluza de trening.Trebuie,de asemenea,sa nu porti bagaje in maini, ci totul in spate(rucsac), iar inainte de a pleca sa ai telefonul incarcat, pentru cazuri de urgenta. Daca nu esti antrenata s-ar putea ca din cauza presiunii aerului sa simti o usoara ameteala, uneori datorata unei pierderi bruste de calciu.Apa, niste fructe si ceva glucoza ori ciocolata sunt bine de luat in rucsac.Cel mai important este sa urmezi traseele marcate. Drumetie placuta si sa-mi spui cum a fost.