| RoboțelulAndroidDinTelefon a întrebat:

Hei, TPU!
Ce salariu are un inginer software (cu doctorat) in Romania?
PS: Doresc sa imi raspunda doar cei informati.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

"Doctoratul" este un titlu onorific, nu-ti garanteaza un salariu mare, dar fara el nu poti ocupa anumite posturi, functii. Orice salariu depinde de locul de munca. Unii au ajuns chiar ministri, avand aceasta specialitate.

1 răspuns:
| Roby669 a răspuns:

Bai...nu stiu ce iti ofera diploma aia de doctorat, dar stiu ca salariile in domeniul IT, in Romania, variaza intre 500 de euro (cand dabea ai iesit din facultate) pana la 2000-3000 de euro (daca ai experienta, esti bun, esti cautat.)