| Aleksandru97 a întrebat:

Hei TPU, cum pot deveni game tester (dar part-time)?
Inteleg ca e o munca foarte obositoare din moment ce presupun ca trebuie sa verifici fiecare metru patrat din joc de 1000 de ori, dar cred ca part time, cam la 5 ore pe zi ar fi destul de ok. Inca sunt clasa a 11-a dar peste un an jumate o sa merg la facultate si as vrea sa am un venit, nu conteaza cat de mic, si poate ca nu sunt expert la jocurile video, dar stiu engleza foarte foarte bine, si mereu cand ma joc imi vin idei despre ce ar mai putea fi adaugat la joc, ce imi place, ce nu imi place, etc...
Funda cui imi explica unde ar trebui sa depun CV cand o sa vina vremea, si cum ar fi acest tip de "servici".

3 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Cauta pe site-uri de joburi gen http://www.ejobs.ro

| laur3ntziu00 a răspuns:

CV vei putea depune la EA/Ubisoft, din cate stiu eu doar acestea au sedii la noi in tara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba-l pe colegul

http://www.tpu.ro/......lucrat-in/