| PerfectLife a întrebat:

Hei,TPU! Daca ai avea posibilitatea sa infiintezi o afacere,orice afacere, care ar fi aceea?

6 răspunsuri:
| pintoiualin a răspuns:

Cred ca cea mai buna afaracere este investitia in agricultura, o ferma de animale, sau apicultura. Desigur sunt multe alte domenii in care poti sa investesti. Trebuie sa ai ambitie si curaj sa incepi o afacere in aceste domenii.

| larisalary12 a răspuns:

Asi face afacere non-profit, un orfelinat

| Chrischan a răspuns:

Iti spun cea mai de succes afacere pe care o poti avea intr-un oras:
Pub sau Club, la pub daca orasul tau e ca al meu o sa fie mereu plin cu tineri care vor experiente de 20ani
Iar la club, acolo iti spun 100% ca vei reusi deoarece o bere e de 3 ori mai scumpa si lumea tot cumpara mereu
Daca nu iti place vreuna dintre ele, eu zic ca sunt foarte bune poti sa incerci cu un mic magazin sau ceva in gen dar va trebui ceva timp fata de alea club sau pub in care investesti odata si se rezolva zic eu happy

| pietrean a răspuns:

Un mic magazin,cu produse tricotate manual, cu modele create de mine, doar pentru copii, de la nou nascut, pana la cei de 4-5 ani.Iar alaturi,intr-o camera special aranjata,cu mobilier specific varstei,vesel,cu animalute,buturugi,masinute,toate tip scaunele, stilizate unde pot copii sa serveasca masa(mic dejun,pranz,cina),cu mancare ca la mama acasa, cu produse naturale, fara E-uri, special "aranjate", ca sa-i atraga pe cei mici sa manance.

| BiuL a răspuns:

Un salon de unghii sau ceva fast food/patiserie

| Wehrmacht a răspuns:

Trafic cu armament.