| AntoniaPsi25 a întrebat:

Hei TPU, dati-mi si mie exemple de Job-uri in medicina. Si ce ar trebui sa practici mai mult pentru a ajunge la un serviciu in medicina.
P.S : Raspunsul cu cele mai multe exemple primeste FUNDA!

Răspuns Câştigător
| GOLD99 a răspuns:

Depinde unde mergi la medicina poti merge la medicina dentara de exemplu la cariologie sa fii asistent apoi sa avansezi facand lucrari, sau poti merge la implantologie sa faci placi dentare, sau poti merge la medicina plastica unde te ocupi cu refacerea fetei mai intai asistent apoi avansezi sau poti merge la medicina chirurgicala unde cum ti-am spus ca poti merge le chirurgie plastica sunt mai multe ramuri ale medicinei pentru a fi informat poti merge la un profesor universitar si iti va da acesta toate detaliile eu am lucrat la cariologie pentru cativa ani si de aceea am stiut sa iti spun aceste detalii. Succes in gasirea de raspunsuri!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi primul lucru e să iei la medicină şi după 3 ani alegi şi specialitatea.

| PotatoMustDie a răspuns:

Farmacista, asistenta, doctorita.