| saywhat0089 a întrebat:

Deci, ceva eu tot nu înţeleg, şcoala de politie cluj septimiu muresan e si pentru cei care au terminat a 8a? Adică sa il fac in loc de liceu...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de politie este o scoala postliceala si se face numai dupa terminarea liceului cu diploma de bacalaureat.

| alessia5158 a răspuns:

Nu se pot face dupa absolvirea gimnaziului (8 clase)! Cele doua scoli sunt scoli postliceale, adica pot fi urmate dupa absolvirea liceului(12 clase) si dupa ce te aflii in posesia unei diplome de bacalaureat.