| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! După primii doi-trei ani de facultate la Electronică și Telecomunicații București (ETTI), ce locuri de munca se pot ocupa, care sunt denumirile posturilor și din ce domenii aparțin?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Pe vremea mea era TET. Daca nu ai terminat facultatea nu ai studii superioare si nu poti ocupa nici o functie pe studii superioare.
Deci fara diploma de absolvire, adica si dupa ce sustii lucrarea de diploma si termini cu totul faculatea, nu ai decat studii medii, absolvent de liceu, cu BAC si atat. Adica esti necalificat!
Pe vremea mea exista si Colegiul de electronica si comunicatii nucuresit, de 3 ani.