| maddyheart a întrebat:

Eu acum sunt anul 3 la facultate, si anul acesta termin, si nu vreau sa mai dau licenta pentru ca nu ma ajuta la nimic deoarece nu imi place ce facultate am facut, am facut-o doar pentru ca era mai in apropiere (este vorba de Spiru Haret). Stiti cumva daca trebuie sa fac neaparat lucrarea de licenta chiar daca nu vreau sa dau? va intreb asta pentru ca mi-au zis ca nu o sa imi incheie situatia scolara.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Eu te sfatuiesc totusi sa-ti termini facultatea, te ajuta foarte multe o diploma de licenta, te poate incadra la studi superioare, lucru foarte bun mai ales daca o sa lucrezi cumva in domeniul IT, poate chiar si ca tester sau in orice alt domeniu nu se stie unde o sa ai nevoie.
Incearca acum sa termini ca dupa aia nu se stie cand mai poti sa o faci, incepi lucru, mai iti faci o familie si uite asa chiar nu o sa mai ai timp de facultate.
Ii bine sa o ai terminata, chiar daca ii numai o hartie, poate sa faca diferenta pe cine sa angajeze la un moment dat, ai sa vezi!
Bafta!

| Betty12345678 a răspuns:

De ce sa nu dai licenta? Gandeste-te, daca tot ai facut 3 ani,poti sa-ti faci lucrarea si sa o prezinti,daca nu acum,atunci altadata,dar mai bine da-o,timpul petrecut la aceasta facultate, chiar daca nu ti-a fost pe plac, trebuie sa fie pentru ceva, nu in zadar, mai tarziu o sa-ti para rau.