| BloppGirl a întrebat:

Eu am 13 ani si vreau sa devin actrita.Pana acum voiam sa devin avocat, dar nu mai prea vreau.Parca inima ma indruma pe acest drum actoricesc.Doar ca am inteles ca e greu.Eu una nu vreau sa devin actrita in Romania, ci in America.Sa joc in filme, deosrece aici la noi in tara nu se plateste destul de bine.Dar nu stiu daca o sa reusesc.Cum am mai spus am 13 si nici nu stiu daca am talent in actorie.Nu am facut niciun curs de teatru, dar as vrea sa ma apuc.Credeti ca as avea vreo sansa? Si la liceu,trebuie sa faci liceu special de teatru sau cum ii zice? Nu poti merge la un liceu normal si dupa sa mergi la o facultate speciala? La fel si cu facultatea; nu stiu daca sa o fac in Romania, sa o fac tot in America.Asa poate ajung mai rapid celebra.
Nu stiu.voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ba da, poti merge la o facultate de teatru de la un liceu obisnuit. Si chiar iti recomand sa mergi la un liceu diferit ca sunt foarte mari sanse sa te razgandesti de inca cateva ori pana sa mergi la facultate.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana pe la 19-20 de ani ai sa-ti mai schimbi meseriile de cateva ori.

| MihaelaDart a răspuns:

Asa eram si eu pe la varsta de 10-11 ani, ba voiam sa ma fac medic, ba fotomodel si nu mai stiu eu ce, pana mi-am dat seama in gimnaziu ca drumul meu este catre arta si asta a ramas pentru intreaga viata a mea.
Asa si tu, azi avocat, maine actor si poimaine medic. Orice facultate pe care o vei face si daca te vei gandi de pe acum este grea.
Liceul nu prea influenteaza atat de mult drumul facultatii, poti face orice profil vrei tu. Incearca sa traiesti prezentul, sa treci toate etapele vietii, studiilor si cand vei ajunge in clasa a XII-a abia atunci te poti gandi exact la ce facultate vei opta. Nu te stresa de pe acum.
Trebuie sa ai o vocatie a ta, ceva care sa te pasioneze zi de zi.
Ca sa intelegi mai bine, ma dau exemplu pe mine.
Imi placea foarte mult desenul si pictura, desi ai mei parinti m-au dat si la balet, pian cat si la baschet, iar eu am ales din toate acestea arta plastica, pentru ca aceasta ma facea sa plutesc, sa simt culoarea intr-adevar. Am urmat din gimnaziu pana in facultate aceeasi specializare pictura-desenul-grafica. Desi am avut colegi noi veniti in Liceul de Arta pentru a merge pe acest drum, apoi o parte din acesti colegi nu au mai dorit sa urmeze artele plastice si au ales o alta facultate cu un alt profil departe de arta.
Daca e sa faci facultatea in America trebuie sa dispui de cativa zeci de mii de dolari pentru taxa anuala, este extrem de scumpa. Pana atunci, ma repet, traieste prezentul si nu te mai stresa ce vei ajunge mare! Pana la terminarea liceului te vei mai schimba inca de 10 ori.

| vocea a răspuns:

Ca sa ajungi actrita trebuie sa ai talent, noroc si multa pasiune in ce faci.

| Ygcyttyfftyftytyc a răspuns:

Eu cred că ai șanse să ajungi actriță dacă îți pui ambiție, dar ai grijă să nu te răzgândești ca și cu avocatul. Mult succes și Doamne dă să ți se îndeplinească visul. P.S: Eu am 12 ani și vreau să fiu dentist. A și am făcut cursuri de teatru dar ăia de acolo au spus că nu am cum să ajung actriță.

| An0nim0000 a răspuns:

Au trecut 4 ani, sunt curioasa, mai vrei sa te faci actrita sau ai facut ceva încât sa evoluezi in acest domeniu?‍♀️