| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy eu as vrea sa ma fac invatatoare, ca invatator ( clasele 1-4) am vacanta de vara ca a copiilor? Adica 3 luni? sau ca invatator am mai putin?

6 răspunsuri:
| DonEduardo a răspuns:

Ai la fel.

| Ion1231 a răspuns:

Total e la fel

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru cadrele didactice, anul scolar incepe pe 1 septembrie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai concediu dar concediul este una si vacanta alta. Adica pe timpul vacantei mergi la scoala. Pe timpul concediului nu. Sunt, insa, multe scoli unde nu baga nimeni de seama daca lipsesti pe timpul vacantei.

| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, ce de raspunsuri pe langa
profesorii si invatatorii sunt angajati ca oricare altii si NU au vacanta, cat timp elevii au vacanta, adica te duci la scoala, stai 8h si faci diverse chestii, cum ar fi planificari, programe, din astea
chiar mai mult, am impresia ca nu isi pot lua concediu de odihna decat in timpul vacantei elevilor

totusi, Salontanul are dreptate, dat fiind faptul ca sunt foarte putine de facut in unele scoli, nu te baga in seama daca lipsesti

dar mai sunt si corijentele, la care trebuie sa fi prezenta neaparat (de aia nu prea lasa profesorii corijenti)

| sierra1 a răspuns:

62 de zile ți-ar ajunge?