| Monyyyyy a întrebat:

Hei TPU intreb din curiozitate daca vrei sa mergi la facultate poti sa pui mai multe profile? Le platesti? Si daca ai fost acceptat la prima cu plata si a doua la stat poti merge la a 2 a dupa platesti înscrierea?

3 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

Nu se numesc profile, ca nu e liceu. Se numesc specializari. Da poti sa mergi la mai multe specializari, daca la una ai fost acceptata cu plata, o platesti doar pe aia nu si pe cea la care ai fost acceptata cu subventie de la stat.

| Adinna90 a răspuns:

Te referi la doua profile din cadrul aceleiasi facultati? Sau la doua facultati diferite?

| Monyyyyy explică (pentru Adinna90):

Aceeasi,daca intri la prima la taxa nu poti merge la cealalta la stat? Platesti daca pui mai multe specializări.E Vb de Politehnica