| Mrrrrr a întrebat:

Hei TPU.
Intrebarea mea este[mai ales pentru cei care au luat/dat examenul de la Cambridge]: Care dintre diplome[B1 sau C1] mi-ar fi folositoare daca as vrea sa lucrez la companii aeriene gen stewardess?
Adica stiu ca C1 ar fi mai folositor dar e si mai greu...Pentru o companie aeriana mare[gen Wizz Air] ar fi bun un B1 pentru angajare?
[App,scuzati categoria, cea mai vizitata si stiti bine asta...]

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Da, in general e buna. Insa nu stiu daca e buna pentru locul unde vrei tu sa o depui.
Nu am incercat sa depun niciodata diploma Cambridge pentru un post de stewardesa. Numai angajatorii stiu daca e un avantaj sau nu.

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Din câte știu îți trebuie facultatea de turism ca să poți fi stewardesă.

| Mrrrrr explică (pentru Azµre):

Uite ca asta nu stiam...Dar diploma aia, ajuta cu ceva?laughing
Adica totusi...Trebuie sa muncesti ceva timp la engleza ca sa o iei si idea e sa nu fie munca in zadar...

| Azµre a răspuns (pentru Mrrrrr):

E bună nu numai pentru asta dar ai avea un atu față de alții!