| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, sper ca voi putea fi ajutat.
Vreau sa știu care sunt punctele forte ale unui redactor sportiv în presa scrisă.
Sunt puțin introvertit ceea ce îmi e teama ca va fi o piedica, iar cu engleza? Trebuie neapărat sa îmi perfecționez gramatica.
Ma documentez despre multe lucruri, 90% din ele din domeniul sportiv, iar la limba și literatura romana sunt foarte bun.
Deci ce puncte forte și aptitudini trebuie sa mai "descopăr" pentru a putea activa în specialitatea care ma încântă cel mai tare?
Va mulțumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

''Sunt puțin introvertit ceea ce îmi e teama ca va fi o piedica, iar cu engleza? Trebuie neapărat sa îmi perfecționez gramatica.'' - asta-i exprimare foarte buna in romana?

| Laura a răspuns:

Presa este un domeniu foarte pretenţios, întrebările sunt puerile.