| Nedelcu_Sorina_1997 a întrebat:

spuneti-mi si mie ce facultate sa aleg: medicina dentara Bucuresti sau expertiza produselor alimentare galati.la medicina se cere si chimie, care nu prea imi place.dar imi place aceasta meserie.pls.funda!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Exclude "expertiza produselor alimentate" ---te "califica "pentru somaj!
Expertiza alimentului poate fi facuta de multi alti "experti", dar cu alte profesii cum sunt : inginerul tehnolog in industria alimentara, chimistul, biologul.
Specializarea presupune munca in laborator sau in cercetare --- laboratoare putine, specialisti de tot felul iar cercetarea este moarta demult.

| baf a răspuns:

Greu..sunt multi medici stomatologi si daca vrei sa ai si cabinetul tau e greu sa il faci, iar apoi nu ai clienti..stiu ca e o meserie banoasa ..si eu m-am gandit mult la ea.dar acum nici nu stiu ce vreau sa mai fac