| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e cam târziu sa întreb acest lucru, însă cum as putea sa ma pregătesc pentru Facultatea de Jurnalism? Am in jur de o luna jumătate timp de pregătire. Mulțumesc.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

În primul rand ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Eram curios sau este vreun secret varsta ta? Secret Service

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e niciun secret, dar eu am întrebat ceva și tu ai răspuns tot cu o intrebare. Dar, pentru mica ta curiozitate, am 18 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Multumesc mult, sarut mîna

| RobertMoon a răspuns:

E printre cele mai usoare facultati, nu ai la ce sa te pregatesti, decat sa inveti ce iti dau profesorii.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru RobertMoon):

Âmm...se da admitere laughing

| RobertMoon a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Hm...pana acum nu am auzit de asta, dar probabil acolo unde te duci tu e ceva bataie pe locuri si de aici si examenul asta. Am gasit asta, poate te va ajuta: http://www.fjsc.unibuc.ro/home/licenta/admitere-la-specializarea-jurnalism

| RobertMoon a răspuns (pentru RobertMoon):

Pare ceva usor, daca esti buna la limba romana nu ai cum sa nu iei o nota buna si aici happy

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru RobertMoon):

Mersi mult. Asta am găsit și eu. Însă, nu înțeleg care este faza cu naratiunea. Adică, exista niște reguli in a scrie acea naratiune?

| RobertMoon a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Pai din ce scrie acolo trebuie sa respecti cerinta atunci cand faci naratiunea, de exemplu daca te pune sa povestesti o vacanta la mare tu trebuie sa povestesti in ordine cronologica ca sa fie corecta, adica din momentul plecarii pana la intoarcerea acasa, nu scrii ca ai ajuns la mare, iar apoi revii la ce ai facut acasa inainte sa se intample asta sau te intorci in trecut, iar la final o concluzie draguta la ce s-a intamplat, cu ce ai ramas in urma experientei astea etc.cam asa vad eu o naratiune corecta.

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru RobertMoon):

Da, cred ca ai dreptate. Mersi încă odată. ‘)