| cristinaa82 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt eleva in clasa a 12-a la profilul real matematica-informatica si nu sunt hotarata la ce facultate ar trebui sa merg. Care facultate credeti ca e mai buna dintre cea de arhitectura si cea de economie si administarea afacerilor? In care dintre aceste doua domenii se gasesc mai usor locuri de munca si sunt si bine platite?

Răspuns Câştigător
| Geitigy a răspuns:

Daca iti este usor, iti recomand FEAA de la Timisoara, prin usor ma refer aproape happy facultatea este destul de bine cautata de angajatori, in special domeniul marketing, unde cu siguranta vei folosi ce ai invatat pana acum in liceu happy spor

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic economie

| tzumpig a răspuns:

Eu ti-as recomanda cibernetica. Reprofilare pe programare. Este foarte cautata si se castiga foarte bine. Domeniul IT este si va fi cautat.