| GabyGabbryella a întrebat:

Hei TPU... Sunt in clasa a IX-a si vreau sa fac facultatea de farmacie,dar nu m-am hotarat inca unde sa merg, ori in Timisoara ori in Bucuresti.Stiu ca este devreme dar deodata ce o sa ma hotarasc unde o sa fac facultatea o sa incerc sa aflu cat mai multe informatii si mi-ar placea sa nu imi spuneti ca mai e mult pana atunci si sa nu ma mai gandesc sau alte chestii de genul asta.Vreau sa mentionez ca m-am nascut in Timisoara dar nu locuiesc acolo si am nici o cunostiinta, in schimb in Bucuresti locuieste moasa mea cu care ma inteleg foarte bine, dar asta nu prea conteaza pentru ca oricum eu o sa stau intr-un apartament cu o prietena, dar acesta este motivul pentru care nu pot sa ma hotarasc. Astept parerile voastre si va multumesc!

3 răspunsuri:
| Lhurricane a răspuns:

Mai bine mergi la Bucuresti, daca si moasa ta este acolo si o sa stai cu o prietena.In plus, deoarece Bucuresti e capitala tarii ai mai multe posibilitati acolo, deci iti recomand facultatea din Bucuresti.Bafta!

| Lexyyyyy a răspuns:

Eu cred ca e bine sa te gandesti de acum ce vrei sa faci cu viata ta dar frate, traieste in prezent si sa te gandesti ce vrei sa faci cu viata ta intr-a XI-a.
Daca as fi in locul tau asta as face si sigur m-as gandi sa merg in Bucuresti. Baftaaa!

| GabyGabbryella explică:

Va rog. Vreau mai multe pareri!