| alledawn a întrebat:

Hei, TPU happy Sunt interesata sa studiez arhitectura in Anglia. Ar putea cineva sa-mi spuna pasii care trebuie urmati, procesul de admitere? Sau as putea sa termin facultatea in Romania, apoi sa lucrez acolo, dar din cate stiu este un proces destul de lung pentru ca iti cer experienta etc. Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii?

Răspuns Câştigător
| crissag a răspuns:

Buna.
Pentru a urma facultatea in Anglia, trebuie mai intai sa aplici cu o serie de documente, atestate, scrisori de recomandare etc iar apoi sa trimiti un portofoliu ce consta in diverse creatii ale tale.
Eu tocmai am terminat de pregatit portofoliile cu o serie de 4 elevi ce au aplicat in Anglia.
Daca esti interesata ne poti urmari aici www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG.
Plansele lor nu sunt redate public pe pagina de facebook, pentru a evita plagiatul. Dar se pot arata in privat.
Iti vom raspunde cu drag, la toate intrebarile, pentru a te edifica complet.
Mult succes!