| alledawn a întrebat:

Hei, TPU happy Sunt interesata sa studiez medicina in Anglia. Ar putea cineva sa-mi spuna pasii care trebuie urmati, procesul de admitere? Sau as putea sa termin facultatea in Romania, apoi sa lucrez acolo, dar din cate stiu este un proces destul de lung pentru ca iti cer experienta si trebuie date niste examene etc. Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii?

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Termini medicina la Cluj sau Targu Mures si te duci afara si te angajeaza direct, nu stau la disctutii.

| Xpressurself a răspuns:

Unele facultati de medicina din Romania sunt mai bune decat cele din uk. diferenta este ca ei au tehnologie mai noua in spitale. daca inveti bine de ce ar trebui sa iti faci grija pentru inca un examen? e absurd