| Xenaaaa a întrebat:

Vreau niste motive de ce invatamantul romanesc e in scadere si nu mai ofera atarctie elevilor. Acord fundita. Sa fie bine gandite.

2 răspunsuri:
| Orafixa a răspuns:

La fiecare scoala se obliga uniforma e urata lasa copilul sa exprime ce simte si stilul luice fac alti in alte tari cei din Romania fac cu 1 an inaintea lor in alte tari in a 5-a inveti tabla inmultiri in Romania dintra 3-a esti obligat sa o inveti de aceea copii sunt prea indopati de carte in Romania si din clasa a 6-a da afara totul adic anul mai invata nu le mai pasa de scoala...

| IRanOutOfNames a răspuns:

Pentru ca in Romania salariile sunt foarte mici.La majoritatea facultatilor din strainatate ai un loc de munca asigurat dupa ce termini facultatea.Salariile de acolo sunt mult mai mari decat cele de la noi.Plus ca Romania nu este o tara " civilizata " ca sa zic asa : in alta tara nu ai sa vezi gunoaie aruncate pe jos, iar majoritatea studentilor isi dau seama de acest lucru si aleg sa-si termine studiile in alta tara.