| NikkiBellaLover02 a întrebat:

Hei! Vreau dupa ce termin liceul o cariera in actorie sau sport. Fratele meu mi-a zis ca daca vreau sa le fac pe ambele pot sa devin wrestler fiind ca le are pe ambele. Suna bine dar nu stiu cum sa vorbesc cu parintii mei despre asta. Mama a zis ca vrea sa fiu profesoara sau translator dar eu nu vreau asta... Am talentul ambitia si skillurile necesare sa fac asta si stiu ce include wrestlingul si vreau sa incerc. Multi spun ca wrestlingul e fake dar nu e chiar asa. Corpul tau e pus la incercare, ai o dieta stricta si trebuie sa mergi la sala aproape zilnic si stiu ca pot sa o fac dar nu stiu cum sa le spun si lor. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Cati ani ai? Daca vrei sa ajungi sportiv de orice fel de performanta, cum aparent iti doresti tu, trebuia sa te apuci mult mai repede.
+ Ca asta chiar e o meserie care nu se cauta in Romania, mai ales ca pare ca ai fi si fata. Eu de obicei incurajez persoanele sa-si urmeze visul, dar sincer al tau chiar e absurd si cred ca e doar o curiozitate copilaroasa indusa de fratele tau. Mai gandeste-te si mai asteapta. Poti incepe sa faci ceva cursuri de wrestling (Desi ma csam indoiesc ca se vor gasi) sa vezi cum se manifesta.
Sau daca chiar vrei sa lucrezi atat cu sportul, mai bine te faci instructor fitness, te duci la o facultate cu tematica sportiva.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii foarte realista, pentru ca wrestlingul se practica in America nu in Romania.
Iar ca sa iti castigi painea de zi cu zii, trebuie sa faci ceva in viata, as aca, trezeste-te la realitate, ca traiesti in Romania, nu in America.
Nu ti-ar strica sa te apuci serios de un sport ( Inot, baschet, volei), care-i benefic pentru sanatate, dar si pentru dezvoltarea fizica si armonioasa a corpului.

| NikkiBellaLover02 explică (pentru Violleta2022):

Am jucat basket, fotbal, handbal si exista doua scoli la noi in tara. Daca e ceva ce am invatat in viata ca e nu e bine sa fi negativist si sa ai vise. Am sanse ca orice alta persoana. Nu gasesc ceva sa mi se potiveasca ca job. Mai ales ca in Romania nu gasesti joburi asa usor si ai nevoie de pile si spaga sa intrii intr-un loc bun. Cine are pile si bani poate sa ia jobul cuiva care a muncit sa ajunga acolo. Prefer sa visez si sa muncesc sa imi indeplinesc visele :*

| Violleta2022 a răspuns (pentru NikkiBellaLover02):

NU m-am referit la sporturile astea practicate duminca, cu prietenii pe peluza, la iarba verde, ma refer la ele ca un sport serios, pe care-l incepi din scoala generala si-l termini la 30 de ani. Ori tu ai jucat cate putin din fiecare, ceea ce nu te face un sportiv adevarat, doar practicand un sport de socilizare, din cand in cand.
Nu stiu cati ani, dar ma indoiesc ca vorbesti din experinta ta de 30-40 de nai, deci, intr-adevar este bine sa nu fii negativist dar in ce privesc visele te contrazic, trebuei sa le ai ca sa poti aspira la ceva in viata, ele sunt cele care te tin treaza si te motiveaza sa lupti si sa faci ceea ce-ti doresti.

| Copila2016 a răspuns:

Dacă tu îți dorești asta este visul tău și le poți explica părinților tăi că tu decizi ce vrei să te faci, nimeni nu poate să îți stea în calea visului tău, este destinul tău și eu zic să te faci wrestler pentru că îți menține corpul în formă și sănătos și vei avea o durată de viață mai lungă și poți câștiga medalii, trofee, premii, etc. Dacă vrei să fi actriță trebuie să fi frumoasă, să te machezi, să arăți cât mai frumos și poți avea probleme cu fața de exemplu eu m-am dat cu fond de ten ca să-mi fac o poză cu o prietenă și a doua zi am avut numai bube pe față de acea zic, nu risca!