| dannydanutsa a întrebat:

Hei,vreau să ştiu la ce materii se dă BAC-ul,eu sunt la matematică-informatică, clasa a 10a, dar aş vrea să ştiu de acum pentru ce materii să mă pregătesc.
Voi spre ce facultate vă îndreptaţi?
Sunt cam derutată şi nu ştiu ce să aleg.:-s

Răspuns Câştigător
| Wolfsz a răspuns:

Structura actuală este: Probă scrisă și orală la limba română, probă scrisă la matematică, probă la limba engleză (nu e nevoie să o mai dai dacă ai CAE sau CPE), competențe digitale (nu le mai dai dacă ai certificat ECDL) și o materie la alegere din fizică, chimie sau biologie. La fiecare din cele trei ai mai multe variante.
Se discută unele modificări în schimb.

1 răspuns:
| danishor a răspuns:

Mate fizica romana si engleza