Întrebare recomandată | Lavii19 a întrebat:

Heii :3
As vrea sa-mi spuna si mie cineva, ce faci lafacultatea de Relatii internationale. Adice ce poti ajunge daca o faci?
Funda:*

Răspuns Câştigător
| alina17ilinca a răspuns:

Buna! Daca alegi specializarea respectiva poti face orice ce tine de domeniul "economie", pentru ca e un domeniu foarte larg. In general, cei care fac relatii internationale doresc sa lucreze in parlament, dar trebuie sa stii ca domeniul in care lucrezi ti-l alegi abia dupa ce ai facut facultate. Asa ca nu depinde ce specializare faci in domeniul economie, pentru ca toate specializarile invata aproape la fel, aceleasi obiecte. La relatii Internationale se invata multa istorie pe langa economie, e ceea ce stiu eu.
Multa bafta, la alegerea specializarii pe mai departe!

| Lavii19 explică (pentru alina17ilinca):

Mercii :* Chiar ai fost de ajutor

3 răspunsuri:
| adriann31 a răspuns:

In general nu ajungi nimic indiferent de ce facultate absolvi. Se exclude parerea mea in cazul in care excelezi din punct de vedere mental si financiar.

| Cx_Deea_1996 a răspuns:

Sincer? habar n-am straight face laughing))!