| Turquoiise a întrebat:

Heii :3

Cum pot sa ajung cantareata? Am 15 ani, e prea tarziu?
Am ureche muzicala si vreau sa ma duc la canto, apoi am inteles ca trebuie sa te inscrii la concursuri pana te observa cineva, sa iti compui melodii si sa le pui pe YouTube pana te oberva cineva si sa inchei un contract cu o casa de discuri. Astia sunt pasii?

Funda :3

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns:

Nu sunt anumiti pasi. Eu am 16 si sunt la Liceu de Arte pe sectiunea canto. Daca ai ureche muzicala si talent e foarte bine. Mergi la cursuri de canto sau mai bine mergi la un liceu specializat. Asa vei economisi niste banuti. Da, e de preferat sa iti compui ceva, dar daca nu poti sa compui poti face singura cover-uri dupa alte melodii si asa arati ca esti originala. Trebuie sa ai si putin noroc! Bafta!

7 răspunsuri:
| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Du-te, bagă! Mergi la un concurs cum ar fi X Factor, Românii au talent sau Vocea României. Sau trimite demo-uri la tot soiul de case de discuri până te ia cineva. Sau dacă ai bani și-ți găsești un impresar calumea te-ai scos! :*

| Turquoiise explică (pentru SmileyesotulmeusecretLOL):

Impresarul il caut eu, sau pot sa pun videoclip-uri cu cover-uri pe youtube si ma gaseste el?

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns (pentru Turquoiise):

Îl cauți tu.

| Turquoiise explică (pentru SmileyesotulmeusecretLOL):

Ahahahaha
cum?

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns (pentru Turquoiise):

Cu talent.

| Mihava85 a răspuns:

Deci dacă vrei să devii căntăreață nu e o idee rea să îți faci un vlog despre muzica