| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Heii, am 17 ani, si am un tatuaj pe mana, un trandafir. E la vedere, doar daca port mănuși nu se vede. Si as vrea sa ma angajez ca ospătar, sunt sanse sa nu pot din cauza tatuajului?

4 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Nu mai trăim vremurile in care dacă aveai tatuaje erai considerat "puscarias" sau un om rau si alte chestii de genul. In ziua de azi sunt doctori plini de tatuaje, avocați samd. Du te cu incredere sa te angajezi, dacă ești corecta si iti faci treaba e tot ce contează

| Bizon95 a răspuns:

Ca uniforma oficiala, atunci nu poti (militian, militar, jandarm, cred ca si pompier)
insa ca ospatar, e la latitudinea angajatorului, si presupun ca la unele restaurante care au destule FITzE sa nu te primeasca, insa oricum alea nu te-ar angaja la 17 ani si fara experienta

dar in rest, nu prea cred ca o sa ai cinestiece probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca are angajatorul ceva fix dubios. De ce Doamne iarta-ma sa te incurce tatuajul?

| devilshelp a răspuns:

Exista un fond de ten special care e ca o vopsea si acopera tatuajele foarte bine din ce am auzit. Daca chiar e o problema atat de mare poti sa tii-l cumperi, dar nu cred ca mai exista lume inchisa la minte incat sa nu te angajeze din cauza unui tatuaj