| maiadeea a întrebat:

Heii! Am 17ani iar de curand mi-am gasit de munca ca barmanita doar la bar nu si pe sala! Problema e ca nu stiu ce trebuie sa fac nu am mai lucrat niciodata in acest domeniu. Peste 2 zile ma baga in proba iar eu nu stiu absolut nimic va rog dati-mi ceva sfaturi ce sa fac, cum sa fac nu vreau sa pierd acest loc de munca! sad

4 răspunsuri:
| Ciprian996 a răspuns:

Buna. Incearca sa fii atenta la clienti si invata sa masori bautura dar cred ca stii asta doar fii atenta si nu te agita ca daca te agiti o poti da in bara si sa acctionezi rapid sa nu te misti ca si cum te-ai culcat la 4 dimineata si te-ai trezit la 7 dimineata. si in timp ce nu prea ai clienti incearca sa faci un pic de curatenie daca e nevoie, in principal ce se observa cel mai mult. Tu doar incearca sa fii atenta. Iti urez mult succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te stresa, de aceea e perioada de proba, iti vor spune ce ai de facut numai sa fii atenta si sa faci intocmai.perioada de proba consta in a te invata nefiind platite zilele acelea de munca pentru ca e doar o practica in a invata meseria. Dupa ce vad ei cum te descurci iti vor spune ca intri „in paine". Stai calma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e sa nu lenevesti.Chiar daca nu ai clienti iti faci de lucru, ba stergi pe acolo praful, ba paharele, sa vada ca esti „harnicuta".

| RaulGeorge798 a răspuns:

Are dreptate Ramon, doar ca trebuie sa fii mai dezghetzata cum s-ar zicehappy. Apropo masuratorile v-or fi foarte importante, stai calma intreaba ce nu stii inainte sa faci vreo boacana.Tin pumnii happy