| Gggeorgiana a întrebat:

Heii! Am o intrebare pentru cei care au terminat profilul Filologie sau Economic (liceu), ce materii faci la aceste profile? Din ce dai teze si din ce dai BAC-ul big grin Iar dupa terminarea acestor profile la ce facultati ai putea sa dai? happy Dau funda la raspunsurile cele mai concrete! :*

5 răspunsuri:
| Loora a răspuns:

Bacul: Romana, Istorie, Geografie/Stiinte sociale si Engleza/franceza happy! Proba orala ai doar la engleza si franceza!

| MrMihnea a răspuns:

N`am terminat dar nu e nevoie ca sa stii ce o sa faci. Filologie : romana, istorie din plin si engleza daca esti cu bilingv. Din clasa a 11a nu o sa mai faci mate, bio, chimie, fizica, dar o sa faci o materie numita "Stiinte" ce le cuprinde pe toate. In fiecare an orele de istorie se inmultesc ( a9a - 2, a10a-3 etc.) fiindca o sa dai BAC la isto obligatoriu pe langa romana, latina si o materie la alegere (geografie, logica, psiho, economie, filozofie)

| Gggeorgiana explică (pentru MrMihnea):

BAC-ul nu se da si din Lb. Engleza? Sau se da, dar doar proba orala?hee hee

| MrMihnea a răspuns (pentru Gggeorgiana):

Da, ai dreptate, am uitat. Scuze big grin

| MrMihnea a răspuns (pentru Gggeorgiana):

Se da si oral si scris