| MaryaElenaa a întrebat:

Heii, daca vreau sa dau la facultatea de stomatologie, ce profiluri as putea face in liceu? Si apropo daca sunt din Prahova unde e cea mai apropiata facultate?

Răspuns Câştigător
| Ciubotaru_Laura_1997 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un profil teoretic / real. Ai sanse sa dai la Facultatea de Medicina Dentara daca urmezi profilul stiinte ale naturii. Conteaza diploma de bac, dar cel mai important este examenul de admitere. Mult succes!

2 răspunsuri:
| Rockefeller a răspuns:

Bio chimie
cu plașere, FUNDA?big grin

| MaryaElenaa explică (pentru Rockefeller):

Stiu, dar eu as vrea alt profil si din cate am auzit pot face alt profil si sa fac aceasta facultate dar nu stiu sigur de asta va cer parerea happy