| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU happy Ce pot deveni daca am liceul sportiv ( unde ma pot angaja )?
Daca am liceul sportiv pot sa ma angajez de exemplu la o o fabrica de masini?
Sau daca fac armata pot sa ies cu un serviciu asigurat de acolo?
DAU FUNDA happy

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pentru inceput o sa devii somer.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai diploma de bac te poti angaja oriunde nu se cer studii fie ele superioare fie ele profesionale.

| Xpressurself a răspuns:

Intr-adevar, pentru inceput depune-ti actele pentru somaj. asta te va ajuta sa ai niste bani totusi si sa nu optezi pentru orce job doar ca sa ai bani in buzunar. apoi ghideaza-te spre profesor de sport, antrenor de gimnastica, aerobic, fitness, sala de forta, academia de politie, armata sau poti urma o universitate. nu doar sport, orce universitate doresti si te accepta cu conditia sa-ti placa ce faci. variante sunt multe. discura cu profesorii tai. daca nu vorbesti cu ei care sunt cei mai informati atunci la ce-s buni si aia. poti de altfel sa vorbesti la diferite facultati. au site pe internet si numar de telefon. aseaza pe hartie ce te intereseaza si insista pana ce aflii ce doresti sa stii

| Borntohelp a răspuns:

Te poti angaja la diverse lucruri care nu necesita o specializare.

| Cocoss90 a răspuns:

O sa devii ce dorește inima ta sa devii...