| anonim_4396 a întrebat:

Heiii, am 13 ani și frecvent mă gândesc la ce vreau să fac în viitor pentru a îmi putea crea un job dintr-o pasiune Îmi doresc enorm să intru într-o agenție de modeling fie ea în România fine în alte țări (de preferat europene) dar totodată am și talentul de a dansa, sunt foarte pricepută în asta și am participat la numeroase competiții, mă gândeam la a mă înscrie într-o agenție tip JYP/SM/YG entertaiment dar sunt extrem de indecisă, voi ce părere aveți?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Modelingul este extrem de solicitant si selectiv, iar daca nu esti perfecta fizic, foarte frumoasa si foarte inalta (peste 1.72m), nu ai sanse sa faci o profesie din asta, de aceea cred ca trebuie sa te focusezi pe scoala si sa inveti foarte bine, ca sa ai o alta sansa in viata sa faci ceva mai normal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sfatul meu e sa nu lasi persoane rau intentionate si acre gen Violleta2022 sa iti spuna ca nu trebuie sa incerci. Daca te pasioneaza cu adevarat trebuie sa incerci, macar sa vezi cum e.