| andreipand a întrebat:

Heiii TPU vreau sa ma fac o meserie dar mama imi zice ca e prea proasta meseria dar eu i-a zis ca asta ma face fericit dar ea n a vrut sa intelega ajutati-ma

7 răspunsuri:
| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

O probleme obisnuita in ziua de astazi. vorbese cu ea dai argumente si spune-i la urama uremi ca te face fericit decit sa incepi ceva ce nu te face fericit si dupa citava luni sa concediezi.:/ argumente cit mai multe ( este putin cam incaptinata mama ta din pacate) Baafta frate!

| Perseverance a răspuns:

Fa ce te face fericit.

Desigur daca meseria ta consta in a te dezbraca pe bani atunci...meh...hmm..eee.bb.nu.

| Domnu9595 a răspuns:

Asa-i.dicuta cu ea ..nu te lasa. tine de ideile tale. Asa am fost si eu cu dansul, am inceput greu, demralizat de toata lumea, dar invatand si continuand am reusit sa fac din ea ceva frumos si ce imi place si a meritat.

| AdiTorrent7 a răspuns:

Trebuie sa-ti placa tie cu adevarat;

| AdiTorrent7 a răspuns:

E bine sa tii cont si de sfaturile parintilor tai;

| AdiTorrent7 a răspuns:

E nevoie sa porti o discutie cat se poate de serioasa cu parintii.
Trebuie sa te imaginezi pe tine insuti peste 10 ani sa vezi daca o sa ai aceeasi parere;

| Mayar a răspuns:

Pai, ce meserie e? Nu poti sa iti alegi o meserie din care sa mori de foame.
Trebuie sa ai mai multe optiuni, sa iti alegi ce iti aduce mancare pe paine, nu vise si cand vine vorba de bani si mancare - nu ai nimic.
Mama ta are dreptate, se pare ca tu inca nu realizezi ca daca ai o meserie proasta nu ai bani si nu ai ce sa mananci. Ce te faci atunci? Deschide ochii!
Ce sa faci? Sa o asculti pe mama ta. Orienteaza-te spre meserii care le-ai putea face si care sa fie bine platite.
O viata ai, nu sta sa mori de foame pentru vise!