| Criss1729 a întrebat:

Hello! Am si eu cateva intrebari:ce parere aveti de facultatea de it din Craiova? Unii zic ca e o facultate unde nu faci mare lucru..sunt si tot felul de cursuri cu durata 9-12 luni..si..ce parere averi de cursurile celor de la "newtech academy"? Dilema mea este..sa fac cursuri sau facultatea?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultate clar.
In domeniul asta nimeni nu te învață 100% ce ai nevoie totul tine de tine. Însă facultatea îți pune niste baze mai serioase.

| Alexandru1111199 a răspuns:

rolling on the floor vai de capu vostru ma.tu te duci la o facultate fara sa stii despre ce e, fara sa ai vreun habar? N-ai si tu o pasiune sa o explorezi? Sa-ti placa sa fii de ex mecanic sa te duci la o facultate in domeniu mecanicii si asa mai departehee hee, e simpla treaba iti cauti o pasiune si dupa dai la o facultate in domeniu respectiv..Ca degeaba te duci tu la o facultate de 2 lei doar ca ti-o baga tactu pe gat daca nu-ti place si nici n-o sa ajungi ceva cu ea.Stii cum e, decat sa traiesti cu regretu ca a alesu altul in locu tau, mai bine traiesti cu regretu ca ai ales prost.Asa ca amice.ia o foaie scrie primele 5 chestii care iti vin in cap fara sa te gandesti, ca alea sunt impulsurile emotionale asta inseamna ca alea sunt chestiile care iti plac cu adevarat, nu alea care ti le impinge creieru in fata ca sa-ti ofere siguranta.