| lavricco a întrebat:

Hello!
Aș vrea să dau la actorie dar am 27 de ani. Credeți că se mai poate / am șanse?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te opreste nimeni

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca ai talent nativ, se poate la orice varsta, doar sa fii capabil sa sustii examenele de admitere si proba practica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

In primul rand nu te lua dupa obosita asta de violeta ca saraca inca crede ca TREBUIE sa ai talent sau ca acest rahat numit TALENT exista, NU exista, tu iti faci talentu, daca muncesti ajungi departe, nu daca ai talent sau nu, femeia e tipul ala de roman de 40 de ani care te trage in jos ca daca ea n-a realizat nimic nici tu sa nu o faci.Acum sa vorbim de actorie.
Cum sa nu se poata =) E o femeie de 91 de ani care toata viata ei s-a ocupat cu altceva, dar la 91 de ani a vrut sa joace si ea intr-un film ca era visul ei si ce sa vezi a reusit, tu de ce nu ai putea la 27? Bine aia era americanca si acolo sunt mai multe studiouri dar aici si poti.
Hai sa-ti dau un exemplu concret acum, ca pe aia nu stiu cum o chema dar vazusem undeav povestea ei.Cauta kurt yue, tipul asta a jucat in venom si in numeroase filme si are si un canal de Youtube numit actingcareercenter, deci omu asta a povestit intr-un clip cum s-a apucat el de actorie, el initial facuse o facultate de calculatoare si se angajase dar intr-o zi dupa ce a terminat munca s-a gandit el cu 2-3 colegi de ai lui si prieteni in acelasi timp sa faca si ei ceva distractiv ceva ce nu mai facusera si s-au dus la o clasa de asta de actorie, nu ai neaparat nevoie de o facultate ca sa fii actor, cum nici omu asta n-a facut nicio faculta.Si omu a vazut ca-i place si ce s-a gandit? A strans destui banii din jobu pe care il avea si dupa a renuntat la jobu ala si s-a orientat spre actorie, Dar a strans destui bani incat sa poata fi liber 1 an-2 incat sa faca asta,adica sa nu fie ocupat cu munca si s-a dus la diferite roluri de astea minore pana a crescut si a ajuns undeva. Poti sa intri pe canalul pe care ti l-am dat si vezi ca ai optiunea aia sa dai cel mai popular clip al lui si dai click pe el, acolo povesteste clar cum sa ajungi actor fara experienta si fara sa fi avut vreo legatura cu actoria si acolo si spunea ca nimeni nu l-a sustinut sa faca asta, tacso chiar blamat, ca nu mai vrea sa fie un om cu un job normal. Daca vrei iti mai dau un exemplu:
Alan dale un tip care a jucat in serialul lost si in alte marii filme si seriale, daca intri pe wiki ssi citesti, o sa observi ca omu si-a inceput cariera la 32 de ani.
Actoria nu e ca fotbalul, handbalul si asa mai departe, e o meserie pe care o poti face la orice varsta.
Alta exemplu tipul care l-a jucat pe michael scofield avea 26 de ani cand si-a inceput cariera si in primii ani de cariera a jucat niste roluri de nimic in niste filme si seriale de care nici macar n-ai auzit.Deci ideea de baza e ca poti sa faci asta oricand, daca ai mentalitatea potrivita poti sa faci orice.