| Alexxxaaaa93 a întrebat:

Hello! Doresc sa incep niste cursuri de Web Design. Mi-ar prinde super bine putina indrumare de la cunoscatori. S-o iau cu inceputul, in primul rand nu am avut tangente cu informatica pana acum, deci sunt incepatoare. Am gasit pe internet cateva cursuri acreditate insa si pareri negative despre ele. Daca ma poate indruma cineva catre niste cursuri serioase de pe urma carora sa invat de la 0, pe viitor dorindu-mi sa-mi caut si un job in domeniu, ar fi super. Tinand cont ca nu sunt prea ieftine cursurile, deci voi cheltui peste 2000 €, as dori sa nu incep niste cursuri de pe urma carora sa nu ma aleg cu nimic. Orice sfat e bine-venit. Multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai intai spune tu ce intelegi prin web designer si ce presupun cursurile alea pentru ca foarte multi confunda desginul cu developmentul

| Alexxxaaaa93 explică (pentru suntserios):

Https://www.link-academy.com/web-design-2 Uite, astea m-ar interesa. Par profi ei asa, insa as mai fi vrut cateva pareri de la alte persoane. Mersi!

| MeConstantine a răspuns:

Buna lasă-mi o adresa de email pe adresa de aici ca sa îți scriu.
La început depinde ce parte vrei sa faci pe web design:
Partea de grafica îți trebuie Photoshop dacă lucrezi pe Windows și sa înveți grafica.
Dacă vrei sa înveți design cu html+CSS+JavaScript îți recomand sa începi cu acestea pe www.w3schools.com in ordinea scrisă.
Cursuri ieftine și bune sunt și pe Udemy și te pot ajuta in acest sens dacă știu ce dorești sa înveți.